Puukborrelioos 16.04.15 / Nakkushaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 26 aastane naisterahvas ja kahe lapse ema. Enne haigeks jäämist, olen olnud väga sportlik, tervislike eluviisidega igati tavaline Eesti inimene.
Ei ole olnud haige ega midagi muud kurtnud.
Kõik algas eelmisel suvel(täpsemalt juulikuus 2014a.)
Esimesed sümptomid:
Tugev väljakannatamatu valu, paremas põlveliigeses.
Esialgu oli pigem öösiti nii et magada ei saanud ja valuvaigistid valu ära ei võtnud.( Eelnevat traumat ei ole olnud, vähemalt enda teada mitte.)
Diagnoositi Hallux valgus. Planeeriti isegi lõikuse aeg. Hetkel ei ole seda veel teostanud. Perearst kirjutas seoses tugevate valudega, millega kaasnes magamatus unerohud(Somnols7,5mg)paar päeva võtsin,siis hakkas nendest väga halb.(uimasus ja südame pekslemine)Lõpetasin kasutamise.
Siis läksin ortopeedi juurde,kes tegi mõlemast jalast röntgeni.Peale kulumise ei avastanud midagi ja leidis, et valud liigeste kulumisest tingitud ei ole.
Valud aga püsisid ja pigem süvenesid.Valu hakkas ka kiirguma, siis kui ma astusin või jooksin.(nii rahulolekus kui ka aktiivses olekus)
Arst suunas ultrahelisse,mis ka midagi ei tuvastanud.
Kirjutas mulle välja Aclexa 200mg.Nendest rohtudest hakkas tõeliselt halb.Lõpetasin võtmise.
Siis kirjutas välja Klacid 500mg.Needki olemist heaks ei teinud.
Sellest ajast peale kui tekkis valu põlves olen iga kuu olnud lisaks sellele põlvevalule köhas ja nohus.Tavalisest nii öelda külmetusest tekkis angiin, mis kulges 6 päeva 39,2 jne palavikuga.(lisaks köhad on bronhiidiks läind)Olen selle aja jooksul kolm korda saanud Amoxs.antibiootikume seoses niiöelda kümetustega,mis ise mööduda kuidagi ei tahtnud.
Kõigele põlvevalule lisandus silmade udutamine ja niisugune tunne nagu kõnniks suure pilve sees.Mõttetegevus oli väga aeglane ja meeletu väsimus ja unustamine(nagu mõte seisaks).
Lisaks põlvevalule lisandus valu kiirgumine jala alumisse osasse, tuharasse ja paremasse kätte ja paremasse pea(kukkla piirkonda).Siiani ainult valud paremal keha pool.
Mainin ka ära,et perearst tegi vahepeal erinevad põletikunäidud ka ära, mis kõik näitasid, et kõik on normis. Aga enesetunne aina halvenes. See aasta veebruaris märkasin suurt punast laiku naba kõrval.Perearst arvas,et tegemist on puukborrelioosiga. Tegi analüüsi ja kui õigesti mäletan siis IMGoli 2,5. Kirjutas kolmeks nädalaks Doxycyclini.
Peale seda veidi asi paranes, kadus silmade udusus ja pilt veidi teravnes. Valud aga püsisid ja püsivad. Püsivad nii et see häirib mu elu nii tugevalt,et ma ei tea ega oska enam midagi teha.
Siis suunati neuroloogile. Neuroloog lasi teha MRT lülisambast.Ja kirjutas mulle välja Meloksikaam 7,5mg.millest on tekkinud mulle pähe nö.villid punnid.
MRT oli korras.Midagi ei leitud.
Neuroloog arvas, et tegemist on siiski puukborrelioosist tingitud kaootiliste valudega,mis kiirguvad nii kätte kui jalga. Ja ütles, et ega ravi ei olegi. Soovitas pöörduda taastusravisse.

Kindlasti on keeruline kirja põhjal leida õiget lahendust. Kuid palun Teilt,et annaksite nõu, kuhu peaksin veel pöörduma, et saada abi. Ma ei oska enam kuskile pöörduda, ega ka kelleltgi abi küsida. Aga minu elukvaliteet kannatab nende valude pärast väga palju. Ma ei saa sportida enam ega ka lihtsalt nii öelda lihtsalt elada,sest need valud on nii kurnavad.
Ma ei oota Teilt lahendust, vaid lihtsalt palun,et öeldu põhjal suunaksite mind ja annaksite nõud,mida saan veel ära teha, et lõplikult öelda,et saan aru ja lepin olukorraga.
Kas tõesti puukborrelioos ei ole ravitav?Kas mu sümptomid võivad veelgi süveneda?(Hirm on suur).

Siirad tänud Teile vastuse eest!

Head tervist soovides,

Arst vastas:

Aino Rõõm

dr Aino Rõõm

Infektsioonhaiguste arst

Ida-Tallinna Keskhaigla

Tere!
Puukborrelioosiga kaasnevad liigesvalud, väsimus ja jõuetus võivad kesta ka pärat antibiootikumi ravi lõppu, neid kaebusi nimetadakse selle haiguse jääknähtudeks. mis kestavad mitmeid kuid. Üksikutel juhtudel aga haigus retsidiveerub ja vajab lisaravi. Kuna teie borrelioosi diagnoos pandi tunduvalt hiljem kui haiguse kaebused tekkisid, on võimalik (lühikese aja tagant) uus haigestumine. Vajate uut nakkusarsti konsultatsiooni. Tulge vastuvõtule ja siis saame teie diagnoosi täpsustada ja ravi määrata.