HIV testid 20.09.13 / Nakkushaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on raske situatsioon, palun nõu. Olen ise meedik. Juuli algusel torkasin juhuslikult ennast kasutatud nõelaga, kahjuks ma pole nakkushaigustearstile kohe pöördunud. Juuli lõpus hakkas kurk valutama (mandlid eemaldatud, kattu pole), siiamaani püsib valu ja põletik kurgus, lümfisõlmed kaelas ei ole suurenenud. Kõige halvem on see, et käivad nõrkuse hood, väga väljendunud hood. Palavikku ei ole, kehatemperatuur 36.8-37.1. Külv neelust normis. Olen ikkagi võtnud antibiootikumi 2 kuuri, oli väga väike mõju. Hakkasin kahtlustama et olen HIVi saanud. Ise ma ei kuulu riskirühma (ei ole narkoman, ei ole homo, olen ühe naisega suhtes 15 aastat). 10 aastat tagasi mul oli juba sarnane juhtum, töötasin kiirabis ja torkasin ennast nõelaga, patsiendil oli HIV ja C-hepatiit, siis sain prof.ravi ja 3 kuu pärast oli teostatud kontroll, kõik oli korras.
Nädal tagasi tegin iCare HIV Home Test, oli negatiivne.
Kuivõrd usaldusväärne see test võiks olla?
Saan aru, et kõige õigem otsus oleks minna nakkushaiglasse ja ennast kontrollida, aga mina äärmiselt vajan konfidentsiaalsust. Sümptoomide ja enesetunde järgi kahtlustan, et olen saanud mingit infektsiooni, võib olla isegi HIVi. Elukogemus näitab, et ei saa oodata, et see info oleks täiesti konfidentsiaalne, sellepärast ma ei ole veel arstile läinud. Kas oskate midagi soovitada? Situatsioon on tõesti väga kurb ja ma ei tea kust abi otsida. Aitäh!

Arst vastas:

Aino Rõõm

dr Aino Rõõm

Infektsioonhaiguste arst

Ida-Tallinna Keskhaigla

Tere!
On vaja teha täindavad uuringud ja ikkagi tulla vastuvõtule. Võimalusi testimiseks, et Teie andmed ei ole elektrooniliselt nähtavad on igas haiglas olemas. Kuna kirjeldasite oma eelmist tööalast kokkupuute juhtumit, kus olite ambilatoorsel järelvalve all ainult 3 kuud, tavaliselt on see aeg üka aasta. i-Care HIV testi usaldusväärsus on > 80% aga vajalik on kontrollida Teid ka HCV suhtes. Mulle saab helitada numbril 6207418.