Hiv testimine 20.08.15 / Nakkushaigused

Külastaja küsib:

Olin nüüdseks üle 3 kuu kaitstud vahekorras võõra inimesega, kuid kuna olin tarvitanud ka alkoholi, siis tunnen siiani selle üle hirmu, kas midagi võis ohtlikku vahekorras olles olla. Inimene ise väitis, et ei ole viirusekandja.

Testid tegin 4 generatsiooni ag/ab laboritestid 1 kuu möödudes ja 2 kuu möödudes. Mõlemad negatiivsed.

Lisaks tegin veel 4 generatsiooni ag/ab laboritesti ja hiv pcr rna 80 (11 nädalat ja 3 päeva) päeva möödumisel kahtlasest intsidendist, samuti negatiivsed.

Kas antud testidele võin kindel olla, kui need on sooritatud Eesti parimates laborites?

Kogu see sündmus on mind väga emotsionaalselt kurnanud ning ärevushood tekivad iga päev ja hirm ei taha kuidagi taanduda. Kuna olen nii palju antud testide ja teema kohta internetist informatsiooni otsinud, siis on ikkagi see 12 nädala või 3 kuu kuupäev väga piinama hakanud. Kuigi minu viimased testid olid kõigest mõni päev enne 12 nädala täitumist. Psühholoog diagnoosis mul kõrge depressiooni, mistõttu olen nö. pead kaotamas antud teema tõttu.

Arst vastas:

Aino Rõõm

dr Aino Rõõm

Infektsioonhaiguste arst

Ida-Tallinna Keskhaigla

Tere!
Antud testde tulemuste alusel võib öelda, et teil ei ole HIV viirusekandlust. Kas 12 nädalat on piisav aeg? Rahvusvaheliste ( k.a. Eesti) juhendite alusel, mis käsitlevad HIV viirusega kokkupuudet torke/lõike vigastuse või pritsmete läbi, jälgitakse patsienti kuni 6 kuud, aga kui 3 kuu jooksul ei ole viiruse ülekannet avastatud, siis kui on kasutatud kaasaegseid usaldusväärseid laborteste, jääb viiruskandlus negatiivseks. Juhendite alusel, kui on tegemist kaitsmata sugulise kontaktiga ja teada on, et partnelil on HIV viiruskandlus, on võimalik koheselt alustada HIV viirusevastase raviga 4 nädala vältel. Ravi tulemusena viiruse ülekannet ei toimu.
Parimat soovides
Aino Rõõm