Väikelapse vaktsineerimine puukentsefaliidi vastu 21.03.17 / Nakkushaigused

Külastaja küsib:

Kas veidi üle 1 aasta vanust last võib juba vaktsineerida puukentsefaliidi vastu? Millised on levinumad kõrvalnähud ja muud asjaolud, mida arvestada väikelapse puugivaktsiini vajalikkuse üle otsustamisel?

Arst vastas:

Aino Rõõm

dr Aino Rõõm

Infektsioonhaiguste arst

Ida-Tallinna Keskhaigla

Tere!
Kui elate maal või on teie suvekodu maal, siis on mõistlik laps puukentsefaliidi vastu vaktsineerida. Laste vaktsiini doos on pool täiskasvanute doosist ja kokku tuleb teha 3 doosi. I ja II doosi vaheaeg on 1-1,5 kuud ja III doos tuleb teha 6-12kuu pärast. Vaktsiini kõrvalnähtudeks võivad olla palavik ja lokaalne süstekoha valulikkus. Enamus talub vaktsiini hästi ja 3 doosi järgselt püsib immuunvastus vähemalt 3 aastat, siis tuleb teha üks lisadoos.
Parimat soovides
Aino Rõõm