Enne menstruatsiooni oli tupes imelik sügelus ja väljatulev voolus. 18.10.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Ei oska öelda kas asjad on omavahel seotud, kuid mul on mure seoses imeliku tundega tupes. Pea kaks nädalat tagasi läksin öösel magama ja ärkasin poole öö pealt, et minna wc'sse kuna sügeles ja kipitas imelikult tupe ümbert. Wc'sse minnes aga oli mul veidi imelikku pruunikat määret tulnud, kuna aeg oli juba seal maal, et mul pidavat varsti menstruatsioon algama, mõtlesin et asi on sellest. Kuid mitme päeva järel kordus sama asi ja sügelus läks hullemaks. Ja samas polnud mensese algamisest muud märkigi. Kuna selline imelik asi oli mul esimest korda, otsustasin oma naistearstiga ühendust võtta, kuid siis ikkagi algasid mul päevad. Kuid nüüd eelmise nädala neljapäeval lõppes mul menstruatsioon. Ja mõned päevad peale seda hakkas mul tupe ümbert ja just seestpoolt selline ebamugav tunne. Justkui oleks tupeseinad ära hõõrdunud või kuidagi hellaks läinud ja haiget saanud. Lisaks sellele on taas sügelus tagasi tulnud. Ja seda on just siis tunda kui sealt ümbert katsun või soovime elukaaslasega seksuaalvahekorda astuda.
Kindel elukaaslane on mul olemas, kellega olen pea aasta koos olnud ja enne teda mul seksuaalpartnereid pole olnud.
Samas paar, kolm või neli päeva enne praegust mensest olime n-ö tugevamas vahekorras. Kas asi võib olla selles, et siis tegime mulle kuidagimoodi liiga? Või võib mul taaskord tupeseen või mõni põletik tekkida?

Ette tänades ja parimat soovides...

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kirjeldatud kaebused on tüüpilised tupeseenele ehk kandidoosile. Soovitan kasutada tupekuule Flugenil 600, mis on saadaval käsimüügis ja samuti klotrimasool salvi, mida paar korda päevas määrida tupeümbruse piirkonda.