Määrimine tsükli vahepeal 23.09.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Viimati hakkas mens 09.09.21, kestis 6 päeva. 15.09 tehti kolposkoopia kuna on muutusi emakakaelas aga ei tuvastatud kollet ja ei pidanud arst ka vajalikuks võtta edasist proovi. See selleks.
Nüüd aga 21.09 hakkas määrima ja määrib ka täna, 23.09 ikka veel.
Järgmine mens peaks hakkama graafiku järgi 05.10 aga kasutan hõbespiraali ja hetkel ka beebipille Leverette lisaks et lükata edasi järgmist mensest seoses reisiga.
Kas see määrimine siin kahe mensese vahel on nüüd päris ok? Või peaks ikkagi kuhugi pöörduma?
Kolposkoopiat teinud arst ka ütles et sipraali niidid nii pikad et tema laseks uuesti teha ultraheli et äkki paigast nihkunud...kas võib olla määrimisega seost?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kahjuks ei täpsusta te, mis ajast te Leverettet kasutate.
Hõbespiraal koos pillidega võib anda määrimist ja see ei ole ohtlik. Jätkake igapäevaselt pillidega ilma pausita ajani, kui soovite oma menstruatsiooni. Spiraali niitide pikkus on sageli seotud spiraali paigaldanud arsti tehnikaga-kui lühikeseks konkreetne arst niidid lõikab. Muidugi võib igaks juhuks ultrahelis üle kontrollida spiraali asetsuse emakas.