mis toimub minuga? 04.08.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Testid on olnud negatiivsed, rasedust pole öeldud ,nibud valusad ja päevad ära jäänud 6 päeva.
Mis toimub?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teil on tegemist tsüklihäirega, mis võib paljudel erinevatel põhjustel aeg ajalt esineda. Kui rasedustest on negatiivne, siis võite rahulikult oodata. Enesetunne võib olla halvem-alakõhupakitsust, raskustunnet, rindade-nibude valulikkust, vahel ka iiveldust, isumuutusi. Need kaebused mööduvad, kui menstruatsioon algab.
Kui päevad kuu aja jooksul ei ole alanud, siis on soovitav uuesti pöörduda kontrolli. Kui päevad algavad, kuid järgmine tsükkel taas hilineb üle 2-3 nädala, siis on samuti soovitav kontrollida hormonaalset tasakaalu. Oluline on tasakaalustatud normaalne toitumine, mõõdukas füüsiline aktiivsus, piisav puhkus.