Punetav laik 14.01.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Saatsin teile pildi enda murega, tekkis punetav laik tupe lähedale, mis vahel harva ka sügeleb natuke. Algul arvasin, et tegu võib olla hõõrdumisega, et äkki on aluspesu või midagi hõõrunud, kuid siiani pole see laik ära kadunud ja on minu arvates isegi natuke suuremaks läinud. Kas tegu võib olla millegi halvaga või saate ehk nõu anda, millega võiks tegu olla?

Tänades

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 24-aastane

Täpse diagnoosi püstitamiseks on oluline reaalne inspektsioon, palpatsioon, analüüsid, uuringud jms.
Naha- ja suguhaigustega tegelevad arstid ei pane diagnoose fotode põhjal, raviotsuseid ei tehta virtuaalselt.
Soovin broneerida aja vastuvõtule, mis võimalik ööpäev läbi veebiregistratuur.ee lehel.
Võin rahustuseks kogemustele tuginedes öelda, et vulva vähki esineb harva ja enamasti eakamatel naistel.
Küll aga tuleks välistada haavanditega kulgevad STLI sugulisel teel levivad infektsioonid.

Esialgset abi saaksite SynLab laborites üle Eesti:
https://synlab.ee/arstile/tasuta-testimine-ja-noustamine/
Lisaks HIV testile on tasuta ka B- ja C-hepatiidi analüüsid, tasulise* teenusena saab vajadusel end testida mitmete teiste sugulisel teel levivate nakkuste osas. Suguhaiguste teste saavad patsiendid teha ka tasu eest testikodus.ee kaudu.

Teiseks vaktsineerige end HPV põhjustatud vähihaiguste vastu:
https://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7