Menstruatsioon nädal varem 13.03.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen võtnud juba 3 aastat regulaarselt antibeebipille lindynette 2.0. Enamasti sama kella aeg, kuid vahest juhtub kui võtan oaar tundi hiljem. Praegu hakkasid/hakkavad päevad varem, otseselt verd ei jookse aga määri tumedat natuke verist ollust. Päevad peaksid hakkama nädala pärast, tablette on võtta veel 5 päeva. Kas peaksin võtma pille ikka edasi või kuidas peaksin edasi toimima?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kasutage pille skeemi järgi edasi ja määrimisest välja ei tee. Peate 7 päevase pausi ja jätkate skeemi järgi. Püüdke mitte unustada, võtke pile regulaarselt enam-vähem samal ajal. See aitab paremini tsüklit kontrollida. Kui vaatamata sellele selline määrimine kordub, siis on soovitav pille vahetada.