Analüüsi vastused 27.11.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 43 a naine, abielus 10aastat. Käisin uuringutel ja tehti analüüsid. Vatused on sellised:

Fiksatsioon: Alkohol
Adekvaatsus: Adekvaatne
Leiu kirjeldus:
Lameepiteelirakud: Reaktiivsete muutustega lameepiteelirakke
Silinderepiteelirakud: Reaktiivsete muutustega silinderepiteelirakke
Mikrofloora: Kokobakterid
Diagnoos:
Intraepiteliaalne lesioon või pahaloomulised muutused puuduvad (NILM) - 373887005
Arvamus/Soovitused:
Leukotsüüte+

Saan aru et reaktiivsed muutused tähendavad põletikku. Olen kasutanud Nova T spiraali 5 aastat, mis nüüd eemaldati, ning arst arvas et see on võibolla tekitanud põletiku. Arst kirjutas mulle Arilin'i tabletid ja vaginaalsed kapslid. Loen infolehest et see on mõeldud trihhomonoosi raviks. Tundub kummaline, sest trihhomonoosi mul ju pole. Kas seda kasutatakse ka muude põletike puhul, nt bakteriaalne vaginoos vms? Seen kimbutab mind ka vahel.

Sooviks teada mis on kokobakterid?
Mida tähendab arvamus/soovitused: leukotsüüte+ ?

Tänud ette!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija

Olen teie raviarstiga nõus, PAP NILM vastab normile, kõik muu on kindlasti seotud olnud spiraali niitidega.
Jah, ka nende ravimitega võib ravide muid põletikke. Uusim BV ravim on Donaxyl.
Te ei peaks asjatult muretsema, sest emaka kaela vähianalüüs PAP NILM oli korras, see on selle analüüsi eeldus.
Otsustage, kas soovite veel sünnitada? Kui ei, siis mõelge munajuhade sulgemisele või meestel vasektoomiale ja saate muredest lahti. Kas olete HPV vaktsineeritud? Kui ei, siis kunagi pole hilja.
http://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud
Üks tubli jurist ütles: " Vaktsineerida ja steriliseerida ning elu on nagu lill!"
Kui soovite sellist rõõmsat elu, siis võimalused on olemas. Ärge muretsege, tegutsege, tehke kaasaegsed otsused.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee