Tulemuste lahtiseletus 19.03.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Kas võiksite öelda, mida tähendavad antud tulemused:Kepiline mikrofloora . Leukotsüüte rohkesti . Reaktiivne vahe - pindmisekihi lameepiteel . Metaplaasia: Tulemus: Negatiivne intraepiteliaalsele kahjustusele või maliigsusele Põletikuga seotud rakulised muutused.
Proovid võetud:Tsütoloogiline materjal tupest ja tservikaalkanalis

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 42-aastane

Tegemist on nn PAP testiga ehk onkotsütoloogilise uuringuga. Tundub, et ei ole kogu vastus, kas on nii?
Üks osa vajaks tähelepanu: "Põletikuga seotud rakulised muutused. " Kas oli ka ASCUS?
Arusaamatuks jääb, miks proov on võetud tupest? Korrektne uuring on emaka kaela kanalist silinderepiteelilt ja emaka kaela pinnalt, lameepiteelilt.

Vajate lisauuringuid ja ravi. Põletikke saab ravida. Täna vähki ei ole. Saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood, siis saaksin täpselt uuringu üle vaadata ja saata lisasoovitused. Alati võite tulla vastuvõtule, aja saate broneerida ööpäev läbi.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee