Pruunikas määrimine enne päevi 27.06.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mure järgmine:
Enne päevi hakkab pruunikalt määrima. Umbes 6-8 päeva määrib ja siis algavad päevad. See on kestnud umbes 2 aastat. Absoluutselt igal tsüklil. Kuskilt midagi valu ei tee, ei kihele. Arsti juures olen käinud. Tehtud põletike proovid. Need on korras olnud, samuti pap test. Kuna muid sümptomeid pole, olen sellega elanud ja leppinud.
Kuna 2017 aasta augustist üritan ka rasestuda, on teema mulle jälle muret tekitama hakanud. Kas määrimine võib olla millegi põhjuseks, mille tõttu ma pole siiani rasedaks jäänud?
Olen teinud ka ovulatsiooni teste ja talvel mõõtsin basaaltemperatuuri. Nende põhjal järeldades ov peaks toimuma. Tsükli teine pool on 13-14 päeva pikk. Tsükkel ise muidu 30-33 päeva.

Olemas on kaks last, noorem neist 8a. Mees on sama.

Olen väga tänulik, kui oskate määrimise kohta midagi õelda, millisied analüüse või uuringuid võiksin veel arstilt küsida?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 33-aastane

Kui on välistatud STLI sugulisel teel levivad infektsioonid, rasedus, muud põletikud, emaka kaela haavand jms, siis on tegemist menstruaaltsükli häirega. Enamasti menstruaaltsükli häirete korral ovulatsioone ei toimu, on anovulataoorsed tsüklid. Ovulatsioone saab kodus määrata ov testidega ja viljakusmonitoriga.
Kui te ei ole hoidunud ega rasestunud poole aasta jooksul, siis oleks arukas alustada viljatu paarisuhte uuringutega, mis hõlmavad uuringuid põletikele, mehe uuringuid, plaanilist diagnostilist laparoskoopiat, vajadusel hormoonide kontrolli, ovulatisoonide stimulatsiooni.
Mentsruaaltsükli häreid saab ravida nii I faasi kui ka II faasi hormoonidega.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid