Munasarjade töö häiritud 18.05.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

mul ei ole 6 kuud olnud menstruatsiooni. Viimasel ajal olid menstruatsioonid ka ebakorrapärased ja ca 2 kuuline paus oli 2017a.
suvel. Esialgu arvasin, et see on stressist, sest tööd on palju, aga viimasel ajal stressi pigem ei ole ja ka meeleolu ning enesetunne on head.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kuna Teil on migreen,ei soovita ma östrogeene sisaldavat preparaati võtta,küll aga sobiks Teile menstruatsiooni esilekutsumiseks duphaston,mis on sarnane naturaalsele progesteroonile.
Kirjast selgub,et see ravim on Teile välja kirjutatud
Alustage siis 21.maist selle duphastoni tarvitamist 10 mg x2 päevas. Kui menstruatsioon tuleb varem kui 10 päeva möödudes,siis lõpetage ravimi tarvitamine.
Edu soovides,Maie Väli