tupekuivus 19.02.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Minu lugu on päris pikk aga proovin teha kokkuvõtvalt. Olen 63.a. ja eelmine aasta tehti rinnavähi lõikus ,kiiritus ning määrati Arimidex. See ravim tekitab aga tupekuivust (kasutasin Multi-Gyn geeli ja Repadina+kuulidena) Hiljuti põdesin kopsupõletikku ja määrati 2x antibiootikume. Need aga viisid tupe olukorra täiesti sassi, midagi enam ei aita ärrituse, pakitsuse ja tiheda valuliku urineerimise vastu. Mida teha? Oma naistearsti vastuvõtule saab 2 kuu pärast.Kui tihti ja pikalt tohib geeli kasutada (natuke leevendust ta annab). Tupekuulid on toodud Soomest(oma arsti soovitusel)ja nende kasutamise kohta tahaks ka täpsemalt teada. Tänan ette nõuannete eest!
Tervitades

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija

Apteegi käsimüügist ostke intiimpesugeel Lactacyd sinine, mida kasutage 1x ööpäevas, Vagisan kreem määrimiseks tupe esikule ja ureetra kanali piirkonda, uued ja head on tupekuulikesed Feminella ja Ecocillin ja tabletid Ecocillin.
Kui hooldustoodetest ei ole abi, siis on ka retseptiga tupekuulikesed, aga siis on vajalik teada rinnavähi koe hormoonmarkereid. Kuna olete rinnavähiga jälgimisel 5 aastat, siis on probleem kestev, vajate elustiili- ja toimetuleku nõustamist.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid