Seksuaalne identiteet, olen mees naise kehas 21.08.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kas meil Eestis on kusagilt võimalust leida tuge ja nõuandeid soovahetuse kohta, kuidas teadvustada endas ja teistele, et ma ei ole ega taha olla naine, vaid olen mees. Olen tõesti veel väga noor, aga juba mitu aastat kannan endas seda teadmist ning välimuse, soengu, riietuse ja suhtlemise muutmisega olen suutnud natuke rahulolu saavutada. Siiski sooviksin väga asjatundlikku nõustamist, kuidas muutuda, kuidas on seda võimalik teha, kas see on üldse Eestis võimalik...

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere ! Skeem on järgmine : Kõigepealt pöörduge Tallinas Seksuaalnõustamise Kliinikus dr. Imre Rammuli poole,sealt edasi saadab ta Teid geneetiku konsultatsioonile kromosoomide määramiseks ja psühhiaatri vastuvõtule psüühiliste haiguste väljalülitamiseks. Edasi on vaja hormoonuuringuid. Ma ei tea,kas keegi peale minu sellega tegeleb,aga ma kavatsen dr Rammulile meilida. Siin oleks vaja süsteemi üle Eesti,aga paraku on võimalus arstidel sellest keelduda.Seepärast on ka minu vastuvõttudel üha enam transseksuaalseid patsiente. Niisiis alustage esialgu dr Rammuli vastuvõtuga. Edu soovides, Maie Väli