Pruunikas eritis 07.04.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 33. aastane naine, ühe korra sünnitanud. Enne viimast menstruatsiooni määris mul alates ovulutsioonipäevadest, eritis oli pruunikas veretaoline. Ovulutsiooni ajal on mul ennegi aeg-ajalt veritsenud, menstruatsioonitsükli häireid ei esine, viimasel ajal on aga esimesed päevad muutunud väga valulikeks just nagu enne sünnitamist. Kas tegemist võib olla klamüüdiaga?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Antud kirjelduse järgi ei ole küll võimalik klamüüdiat diagnoosida. Soovitaksin siiski pöörduda naistearstile, et probleemi olemus kindlaks teha. Tegemist võib olla nii hormonaalsete häiretega,mis iseenesest tsüklihäireid ei põhjustagi kui ka muude günekoloogiliste probleemidega.