mis põhjustab rindade valu? 07.04.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

mul on viimase poole aastaga süvenenud valu paremas rinnas,küllaltki kindlas kohas(tipu alumises osas)ja puudutamisel on valus(ka pesemisel)veel ei ole asi nii kaugel et see segaks palju,kuid ebamugav on see küll.ilma puudutamata enamasti ei valuta,ainult harva.olen 20-aastane

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

antud probleem vajab täpsustamist, kuna pole selge, kas valulikkus on menstruatsiooni eelselt, aegselt, järgselt. Või pole valulikkus üldse seotud tsükliga.Soovitaksin pöörduda perearstile, kes vajadusel korraldab rindade ultraheli.