Klamüüdia analüüs 19.02.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Kas riikliku arsti juures tehtud klamüüdia analüüsi võib usaldada või peaks ka erakliinikus analüüsi andma? Ja veel ; kui diagnoositi klamüüdia absoluutselt mingeid vaevusi ei esinenud( pigem tundsin ennast hoopis paremini, sest olin enne hädas seenega) ja ma selle välja ravisin ning kordusanalüüs oli korras, kas peaksin ikkagi selle mõne aja pärast uuesti teha laskma? Mul on kaks aastat püsipartner- elame koos. Kas tema peaks ikkagi ka analüüsi andma olenemata sellest, et minu oma oli korras ja partner sai ka ravi?

Kõike head

Tüdruk 20a

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud 20.a. tüdruk!

Usaldada võib kvaliteetset ja kaasaegset analüüsi, mis sõltub laboratooriumist, võtmisest, transpordist jpm. Praegu on kvaliteetsemad PCR- analüüsid.

Enne planeeritavat sünnitust on otstarbekas korrata põletikuanalüüsid. Partner peaks peale ravi andma analüüsi tõestuseks, et ravi oli küllaldane ja toimis tema organismis.

Naistearst G.Litter