Mirena niidid 02.09.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Mul oli 2012. aasta veebruaris paigaldatud Mirena, viimane kord käisin günekoloogi vastuvõtul selle aasta juulis, kõik oli korras. Paar päeva tagasi märkasin, et niidid, mis olid u. 1cm pikad, nüüd on vähemalt 2 korda pikemad. Kas see tähendab, et spiraal on välja langenud? Kas pean kiiresti arsti juurde jooksma? Millised on ohud? Kas ma võin rasedaks jääda, seksuaalelu on regulaarne?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 27-aastane.
Vastab tõele, vahel, kui patsiendid kasutavad suuremõõdulisi tupetampoone, siis on juhtunud, et tampooni väljutamisel väljub ka spiraal või nihkub paigast. Seda saab tõestada vaid günekoloogilise ultraheliuuringuga.
Te ei pea kiiresti arsti juurde jooksma, vaid broneerima aja naistearsti vastuvõtule. Võimalus hetkel rasestuda on ülimadal, sest hormoonkapsli toimel on emaka limaskest üliõhuke.
Ärevuse maandamiseks saate kasutada lisaks kondoomi või Phramatex sarja apteegi käsimüügist. Tulevikus on võimalik ka NuvaRing, mida patsient ise paigaldab ja ise väljutab. Vooluse parandamiseks on abiks Klorimasool kreem ja Gyntima sari.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt