Emaka verejooks 03.04.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

minul kestavad juba pikemat aega emaka verejooksud (pidev määrimine alates tsükli keskelt kuni päevadeni välja). Arst avastas mu emaka õõnest polüübi, mis sai ka eemaldatud, kuid määrimine jätkus. Nüüd kirjutas arst mulle pooleks aastaks Duphastoni tabletid, mida võtta tsükli 16.-25. tsükli päevani. Arst ei maininud mulle, kas võtta üks või kaks tabletti päevas. Olen palju lugenud, et mõned võtavad kaks tükki päevas. Ma olen aga võtnud nüüd kolmandat kuud ainult ühe. Mingeid muutusi ei ole, kõik on ikka samamoodi. Kuna ma Eestis ise ei viibi, on mul arstiga väga raske ühendust saada. Äkki oskate mind kuidagi informeerida, et kas tuleb võtta üks või kaks tabletti ikkagi? Ja kui pool aastat möödas on ja need mind ikka ei ole aidanud, mis siis edasi? See segab elamist nii väga :(

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
ebakorrapäraste veritsuste peatamiseks peaksite võtma Duphastoni 2 tabletti päevas tsükli teises faasis. Tsükli korrigeerimiseks ja veritsuste peatamiseks sobivad väga hästi ka pillid. Kahjuks ei selgu kirjast, kas olete pille võtnud. Juhul, kui määratud ravi on efektita, on vajalik ravi muutmiseks konsulteerida oma arstiga.
dr. Katrin Seidelberg