trihhomonoos 04.04.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kas trihhomonoosi nakkust on võimalik saada ka saunalavalt või basseinist vm. või siiski ainult sugulises vahekorras olles?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Saunalaval või basseinist Te küll trihhomonoosi ei saa. Peale sugulise vahekorra on küll väike võimalus saada haigust- näiteks kui kasutate ühist käterätti, pesu.