spiraal ja vererohke menstruatsioon 04.04.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lasin endale peale sünnitust panna vaskspiraali. Menstruatsioonid on olnud kogu aeg küll pikad (7 päeva), aga väga verevaesed. Nüüd algas esimene menstruatsioon peale sünnitust ja verd tuleb ikka kole palju. Enesetunne on kehvaks jäänud, vaevalt püsin püsti. Kui see veel nii paar päeva kestab, siis küll vastu ei pea. Kas võib olla, et esimene mestruatsioon peale sünnitust on eriliselt vererohke või pean spiraalist loobuma?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Peale sünnitust võib menstruaaltsükkel muutuda, muutuda võib ka vererohkus. Arvan siiski ,et Teie mestruatsiooni vererohkus on tingitud emakasisesest vahendist. Kui menstruatsiooniaegne veritsus põhjustab Teil halba enesetunnet (nõrkust , jõuetust jne), on arvatavalt verekaotus ebaloomulikult suur. Kui Teie menses on praegu lõppemas, võite kasutada rauda sisaldavaid tablette ja pöörduge naistearsti poole, et teha ultraheli uuring (et teada saada,ega vahend ei ole emakas nihkunud), samuti vereanalüüs hemoglobiini sisalduse määramiseks. Kui ka järgmine menstruatsioon on vererohke, peaksite rasestumisvastaseks vahendiks valima midagi muud (pillid, kondoom, hormoonspiraal). Kui Teie veritsus püsib, pöörduge kohe naistearsti poole, et spiraal eemaldada.