Kipitus tupes 11.10.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tervist dr. ! Kuu aega tagasi käisin günekoloogi juures kontrollis ning mul avastati väike põletik ning selle raviks määrati Dalavin V küünlad, mida pidin asetama üle päeva. Sain oma probleemile lahenduse, nendest küünaldest oli kasu. Kõik teised analüüsid olid korras. Umbes 4 päeva peale ravi, hakkasin tundma tupe avause juures kipitust, nagu põletustunnet. Tunne on selline, nagu oleks väike arm, kus on nahk maha tulnud ja nüüd kipitab. Väliselt midagi näha ei ole. Urineerida pole valus, kõht ei valuta. Magades samuti, midagi ei tunne. Olen kasutanud Multi-Gyn Aktigel ja Multi-Gun Liquiel. Samuti olen proovinud astelpajuõliga määrida. See kõik nagu annab natuke leevendust, aga ära ei kao. Dr., mida te oskate soovitada? Ette tänades.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
peale Dalacin-ravi kasutamist tekkinud kipitustunne suguteedes on tavaliselt seotud candida aktiveerumisega (s.o.tupeseen) ja abi on Klotrimasool-salvi kasutamisest (määrida 2 korda päevas välisgenitaalidele ja panna ka tuppe). Ravi soovitan teha 5 päeva jooksul, kaebused kaovad tavaliselt juba peale paari päevast ravi.
Parimate soovidega,
dr.Katrin Seemen