Emakakaela düsplaasia ja HPV 16 ja 18 09.07.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Minu mure on järgmine : Naistearsti vastuvõtul käisin 06.07 ja arst ütles, et proovi vastused näitavad rakkude muutusi ja oli ka kirjutatud HPV 16 JA 18 kolme küsimärgiga. Arst ütles, et võiin kanda HPV viirust, mille tagajärjel võib tekkida emakakaelavähk ja pani mulle aja 26. sept. kolposkoopiasse Tartus dr. Kriisa juurde! Mingit rohtu ta ei kirjutanud ega midagi. Kas nii kaua oodata ei ole ohtlik minule ??? Kas ravi ei peaks kohe alustama?
Kas ma saan ise midagi teha?

Sain aru, et ta ei saa kindlalt veel öelda, et kas kannan viirust enne kui kolposkoopia on tehtud - kas on nii ??
Viimase 2 kuu jooksul olen ravinud ägedat põletikku, rohud mida võtsin põletiku ravimiseks, kandsid nime " Doxitin 100 mg ".Nüüd 6. juulil võttis arst uuesti proovid, et näha kas olen põletikust lahti saanud.
Uue arsti aja sain alles 3. augustil, siis kuulen, mida proovid näitasid, aga ma piinlen juba praegu väga ja mure on väga suur, rääkimata hirmust -mis minust saab! Kuna mul lapsi veel ei ole, tahtsin ka seda küsida, et kas seda viirust kandes on võimalik lapsi saada, kui jah, siis kas see on lootele kuidagigi ohtlik, nakkav kaasa sündida? Ja kui asi läheb nii kaugele,, et peab emaka eemaldama, kas siis on võimalik üldse rasestuda?
Ja neljapäevast 7.7 alates tunnen pistelisi valusid alakõhus, aga veel tugevam valu on just vasakul pool seljas - külje peal ja selja taga nagu ( need valud on juba kuu aega piinanud). Perearst ütles, et neerud on korras, kas HPV võib tekitada seda valu?

Kuna see kõik on mind nii rivist välja viinud, ei saanud mu küsimused võib-olla väga loogilised, aga siiski loodan, et oskate aidata/vastata.

Väga Tänades,

E.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud E.! Andmetest selgub, et olete 26-aastane. Teie mure on mõistetav. Vastan küsimuste esitamise järjekorras:
1) ootamine on teile muret tekitav, kuid raskem on infosulg, tundub mulle;
2) võiks alustada ravi ja vaktsineerimist: lugege juurde www.hpv.ee;
3) kolposkoopia on emaka kaela epiteelide uuring suurendusega; HPV uuringutest ja PAP testidest peaksite küsima koopiad, et täpsemalt vastata;
4) mis oli selle põletiku nimi, mida ravisite doksütsükliiniga?
5) HPV kandlus ei takista rasestumist, küll aga vajab uuringuid ja ravi, analüüside kordamist ning probleemi kontrolli alla saamist, sest rasedatel võivad PAP testid halveneda; õige oleks hetkel rasedusest hoiduda;
6) ravimeetodeid on palju enne emaka eemaldamist ehk mõtlesite ikka emaka kaela;
7) alakõhuvalud vajavad täpsustamist;
Soovitan broneerida aja vastuvõtule, kaasa gün. analüüside koopiad 2010-2011.
G.Litter, www.naistearst.ee, hetkel puhkuselt Pärnust