Millise arsti poole pöörduda? 23.01.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Kuna internetikliinikul ei ole ekstra sellist nõustamisteemat, millest kirjutada tahan, siis pöördun Teie kui naistearsti poole puhtalt sellepärast, et olen naisterahvas. Nimelt tunnen ma pikemat aega vasakul pool rinna kõrval umbes 10-12 cm allpool kaenlaalust täiesti konkreetset valu. Olen pidevalt kontrollinud oma rindu vastavalt juhistele, et ega pole tekkinud kasvajat/ vähki.
Mingeid selliseid sümptomeid ei ole. Ei tükke, ei nahavärvi muutust ega muid vastavaid tunnuseid. Kuid see koht oleks nagu natuke paksem/pehmem, paistetuse sarnane.
Mis arst see peaks olema, kelle poole sellise küsimusega saaksin pöörduda?
Kas meie nõustamiste süsteemis on Teil võimalik minu küsimus vastavale arstile edastada?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 57-aastane.
Eestis on mammograafia sõeluuringud kindlustatud naistele ette nähtud 50-62. Loodetavasti olete neil kõigil käinud:
http://www.haigekassa.ee/ennetus
http://www.cancer.ee/?op=body&id=97&art=26
Koos mammograafia sõeluuringu vastusega peaks pöörduma iga 2 aasta järel naistearstile.
Tegemist võib olla interkostaalse neuralgiaga – roiete vaheliste närvide põletikuga ja valuga.
Peaksite pöörduma oma perearstile.
Olen lepinguline töötaja ja ei saa küsimusi teistele edastada.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt