Tupeseene ravi 17.01.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Kuna ei saa enda arstiga kuidagi otsekontakti, siis küsin Teie käest, ehk oskate aidata.
Kunagi oli mul pidevalt probleeme tupeseenega (ca 5 a tagasi). Ravisin küll klotrimasooliga, aga seen tuli mõne aja pärast tagasi. Siis kirjutas arst mulle välja suukaudse ravimi, mille nime ei suuda kuidagi meenutada ning ehk tuleb Teilegi tuttav ette.
Tegemist oli kahest tabletist koosneva pakendiga, kusjuures 2 tabletti tuli sisse võtta 24h vahega. Kas oskate öelda, mis võis selle ravimi nimi olla?

Tänud

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
seenevastase toimega suukaudne ravim on Fluconazol. Tegemist on retseptiravimiga. Kui seenpõletik kipub korduma, on soovitav teha lisaks tuperavile ka ravi Fluconazoliga. Retsepti saab kirjutada kas oma perearsti või naistearst.
Katrin Seemen