Mure seoses rinnanibudega 13.07.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Pöördun Teie poole suure murega. Nimelt- pabistan juba mõnda aega oma rinnanibude seisundi pärast ja kardan ja mõtlen juba halvimat. Rinnanibud on väljanägemiselt justkui lõhenenud või tükilised, osaliselt pruunikad. Olen kasutanud ka Palmersi nibukreemi, mis põhjustas selle, et osalt tulid need pruunikad tükikesed ära. Küll aga on nibu ikkagi lõhesid täis. Muretsen praegu väga, kuna ootan oma esimest beebit- 30nes nädal just algas; ja ei ole täheldanud ka mingit eritist rindadest- ja eriti muretsen imetamise pärast. Ajuti on rinnad hellad, nagu ikka, rindades enestes mingeid tükikesi tunda pole; aga lihtsalt ei oska praegu ise kuidagi oma murele lahendust leida, või kuhugi pöörduda enne kui pole probleemis päris kindel- kunagi sai ka oma günekoloogiga asjast räägitud, aga ikka päris ei usu, et see seisund päris õige on... Jään Teie vastust ootama.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Loen teie kirjast, et olete 26-aastane ja olete esmakordselt 30 nädalat rase.
Suure tõenäosusega ei ole tegemist rinnavähiga.
Kui väga muretsete, siis pöörduge omal soovil ise tasudes www.mammograaf.ee. Rinnakliinikus töötavad professionaalsed radioloogid-diagnostika arstid. Rasedatele saab teostada vaid piimanäärmete ultraheliuuringu. Siis rahunete. Tähtis on piimanäärmete ja nibude palpatsioon.
Tasuta saate pöörduda imetamisnõustajate poole, kes võtvad vastu suuremates naistenõuandlates.
G.Litter, www.naistearst.ee, hetkel puhkuselt Pärnust