Tsüklihäired 26.04.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, dr.Ülle Kadastik!

Olen 41-aastane naisterahvas ja mul on juba viimase 3 aasta jooksul tekkinud menstruatsioonitsükli häired. Olen käinud ka Tartus täielikus uuringus (erinevad analüüsid, mammograafia), öeldi, et kõik on korras. Enesetunne muutub kogu aeg halvemaks. Pidevalt on päeval palavik kuni 37,5, nõrkus,pea käib ringi (eriti hommikupoole, õhtul on parem, kuid jube väsimus, nagu oleks jõuetu). Perearsti külastades nov.kuus tehti täielik kontroll (analüüsid,kilpnääre) - kõik oli korras. Probleem tekkis jälle, kui dets.kuus oli menstruatsioon, siis jaanuaris jälle ei olnud. Veebruaris pöördusin siis naistearsti poole, kus võeti hormooni analüüs. Ei oska nüüd ennast õigesti väljendada, kuid mingi näitaja oli madal ja seega kirjutati mulle Duphastoni tabletid. Võttes neid 10 päeva, tuli ka kohe mens.(märtsis). Teisel kuul (aprillis )nüüd võtsin jälle 10 päeva, kuid ootan juba 8 päeva, kuid midagi (jälle on enesetunne halb). Helistades enda naistearstile, paluti veel nädal aega oodata ja siis tulla vastuvõtule, kui mens.ei ole alanud. (On tekkinud öine higistamine ja magamatus), kas see üleminekuiga, nagu arst mulle räägib?
Olen väga mures, pidevalt on ka mingid tuikamisvalud paremal pool kubemes.
Vabandan sellise pika kirja eest.
Palun Teie arvamust ja abi.
Kas on võimalik Teile vastuvõtule tulla?
Ette tänades!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Võimalik, et tegemist algava kliimakteerilise perioodiga. Siis ongi ebamäärased kaebused, tsuklihäired, higistamine jne. Kui kõik näitajad olid korras, siis soovitaks esialgu MENOAPUSE vitamiine, sööge sojatooteid. Peale vitamiine soovitaks lisaks veel kas Femarellet või Rotkleed. Kõik on apteegis käsimuugis. Vajadusel (edaspidi)peaks määrama hormoonasendusravi. Kui soovite vastuvõtule tulla, siis Tartu Naistekliinikussse saate registreeruda tel 7319100, või erakliinuikussse ELITE tel 7409930. Lugupidamisega Dr Kadastik