Tsüklihäired ja ravi kestvus 22.04.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

olen oma murega Teie juures käinud ca 1,5 aastat. Mind on vaevanud pikemalt tsüklihäired ja sooviks on pere luua. Praeguseks hetkeks on tehtud küll mitmeid uuringuid (vereproovid) ja määratud hormoonasendusravi Provera 5 mg tabletina iga kuu 16. päevast 7 päeva, pluss iga päev Divigel 1mg (geelina siis). Olen saanud vastuse, et see kõik on vaid tsükli normaliseerumiseks ja et läheb aega. Viimase aastaga on kehakaal tunduvalt tõusnud-8kg-, pidevalt on väsimusetunne ja jõuetus ning võimetus emotsioone kontrollida. Siiani pole saanud vastust, et kui kaua selline ravi võiks kesta ja kas see ka mingeid tulemusi on andnud või millal võiks hakata andma? Või ei võimalda Haigekassa rahastatav süsteem tulemusteni ja vastusteni jõuda ja vastuste saamiseks tuleks pöörduda tasulistesse erakliinikutesse? Vaimne ja füüsiline jõud on lihtsalt jõudnud päris otsakorrale!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Palun kirjutage minu meilile,millal oli viimane külastus minu juurde ja oma nimi ning isikukood.Niisugust ravimkombinatsiooni kasutatakse erinevate hormonaalsete häirete korral.Tartu Ülikooli kliinikumis ei jää ükski uuring tegemata raha puuduse tõttu. Pigem võib probleemiks olla see,et järjekorrad on pikad ja ravi järjepidevus puudub.Enamus naistekliiniku arste töötavadki peale tööaega erakliinikutes.Ka mina.Ega teadmised ja diagnostika seal paremad ei ole.Seega ,kirjutage maie.vali@liinikum.ee