Võbin-värin rinnas 09.02.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 34 aastane, paraku veel sünnitamata naine (ka aborti pole teinud, ega ka ravimite abil rasedusest hoidunud).

Mure on mul järgmine. Novembrikuus muutus kõigepealt üks ja siis teine rind tavapärasemast valulisemaks (tavapärasema alla mõtlen mentsruatsioonieelset igakuist valulikumaks muutumist) ja see kestis umbes nädal-poolteist. Lõpuks läks asi nii hulluks, et rinnad olid paistes ja tulitasid-kuumasid nii, et ei saanud enam hästi riideidki selga panna, nii ebamugav ja valus oli. Siis läks asi iseenesest üle - käisin südame rahustuseks ka rindade kontrollis, kus (käsitsi kontrolli käigus) midagi kahtlast ei leitud.

Seejärel hakkasid vasakus rinnas aeg-ajalt käima mingid imelikud värinad või võbinad (nagu teinekord silmalaus, kui tundub, et silm nagu tõmbleks, aga väliselt ei paista midagi...), mis kestsid umbes nädala, aga olid väga üksikud ja harvad, aeg-ajalt.

Nüüd on aga värinad-võbinad uuesti pihta hakanud ja on juba kolmandat päeva praktiliselt pidevad - eriti häiriv on see öösiti, lõpuks ei ole enam üldse magada saanud... Valu mingisugust ei tunne, samas ei ole ka välisel vaatlusel rindades mingeid muudatusi näha, sellegipoolest tekitavad need värinad juba muret, et millega tegu olla võiks.

Oskate ehk eelpool toodu põhjal kommenteerida, millega tegu võiks olla või soovitada, kas oleks mõistlik end ehk jälle günekoloogile/mammoloogile näitama minna, et asjatust murest lahti saada?

Tänan vastuse eest juba ette.
D.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeertud D.!

Tegemist on mastodüüniaga.
Oma hinge rahustamiseks pöörduge professionaalsesse rinnakliinikusse www.mammograaf.ee
Sünnitamata naistele tehakse vaid rindade ultraheliuuring. Rindu kontrollitakse m. ts. 5.-15. päevani. Kui algab menstruatsioon, siis helistage OÜ Mammograaf ja paluge oma raha eest rinna ulraheliuuringut 10 päeva jooksul.
Paluge 3 eksemplari vastuseid: teile, oma perearstile ja naistearstile.
Te ei vaja mammoloogi-onkoloogi, sest väga suure tõenäosusega ei ole tegemist rinnavähiga.
Soovitan kohe hakata tegelema raseduse planeerimisega. Nagu teada, on noorena sünnitamine ja rinnaga toitmine rinnavähi riski vähendava toimega.
Kui rinnauuring on korras, siis on võimalikd ravimid: Agnucaston ja Prefemin.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt
http://www.apollo.ee/product.php/0761893