Imelik voolus ja kuiv nahk 06.08.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Olen 19. aastane neiu, ei kasuta beebipille ega EVRA plaastreid, lapsi ei ole ja abortti pole teinud.
Umbes nädal tagasi või veidike vähem tundsin, et tupp on hell, algul ei pööranud sellele tähelepanu, sest olin alles olnud vahekorras ning arvasin, et tegemist on lihtsalt hõõrdumisega... Siis paari päeva pärast hakkas tulema imelikku valget voolust, mingit spetsiifilist lõhna sellel pole, lihtsalt määrib. Ning täna hommikul avastasin, et nahk on äärmiselt kuiv ning tupeava lähedal ja mokkade kõrval on nahk rebenenud ning üks välistest mokkadest on natuke turses. Milles võib probleem seisneda? Üritasin küll ka aega saada naistearstile, aga selgus, et esimene vaba aeg on alles septembri kuus... Mida ma peaksin tegema..? Ega tegemist ei ole mõne suguhaigusega? Hirm on suur ja teadmatus tapab...
Ette tänades...

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud 19-aastane neiu!
Ilma kliinilist haiguspilti nägemata ei saa kindlaid vastuseid anda.
Tegemist võib olla tupeseene ägenemisega, genitaalherpese ebatüüpilise avaldumisega, välistada tuleks suguhaigused urogenitaalne klamüdioos, gonorröa ehk tripper jm.
Soovitused:
-kasutage intiimpesuks apteegi intiimpesugeeli
-ostke käsimüügist Klotrimasool kreem ja määrige kaks korda ööpäevas
-ärge kasutage kaebuste perioodil tupetampoone ega ka pesukaitseid
-vahetage iga päev aluspükse
Tasulistele vastuvõttudele nii naistearstidele kui ka suguhaiguste arstidele saate aja kindlasti palju varem. Minul on tasulised vastuvõtud kolmapäeva õhtuti peale tööaega. Soovi korral saate helistada 6014331 kella 14-15 vahel.
G.Litter, www.naistearst.ee, hetkel Maarjamäelt