Kas pärast müoomioperatsiooni on see normaalne? 10.01.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 40 aastane naine, kel 2007 aasta juunikuus eemaldati Tartu Naistekliinikus müomatoosne emakas ja emakakael, munasarjad jäid alles. Siiani on enesetunne olnud väga hea, nüüd aga hakkasin muretsema. Nimelt on rinnad muutunud suuremaks ja valulikeks nii, nagu varem enne menstruatsiooni algust. Samas ei olnud vahepealsetel kuudel sellist probleemi ka enne varasema menstruatsiooni aegseid päevai. Nüüd on valulikkus püsinud juba paar nädalat. samas on rinnad valulikud ühtlaselt, ei ole mingeid erilisemaid piirkondi, samuti ei eritu mingit vedelikku nibudest. Kas peaksin mingil põhjusel murelik olema või on see asjade normaalne kulg ?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kuna te olete ju 40 aastane, siis munasarjad ju töötavad ja rindades. võib tekkida pinge. hormoonidest. Kuna emakat teil pole, siis mensest tulla ei saa. Munasarjad on hormooni produtseerivad organid. Rindades pinge vähendamiseks soovitan osta Mastodynoni apteegist. Dr Kadastik