emakakaela erosioon ja voolus 26.03.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 21-a. neiu. Naistearst diagnoosis mul emakakaela põletiku. Kas saaksite sellest täpsemalt kirjutada - mida see endast täpselt kujutab, mis on selle põhjuseks jne. Mul on pidevalt probleeme voolusega (ei ole küll väga rohke kuid siiski häiriv), arst ütles, et emakakaela erosiooni korral ongi see normaalne ja midagi eriti teha polegi. Kas tõesti ei saa midagi ette võtta? Olen viimase kahe aasta jooksul saanud ravi mitmete erinevate ravimitega (tupekuulikesed, suukaudsed tabletid, kreemid), kuid kestvat tulemust ei ole. Ja muide, kasutan rasestumisvastaseid tablette Novynette.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Emakakaelapõletik e. tservitsiit on üldiselt sümptoomidevaba. Olulisemad tservitsiidi tekitajad on Chlamydia trachomatis,gonokokk,Trichomonas vaginalis ja herpesviirus. Tundub,et Teil ei ole ükski eelpool loetelust tservitsiiti põhjustanud. Vöimalik,et Teil on tegemist küllalt sageli esineva noore naise emakakaela ektoopiaga,ilma et tegemist oleks tservitsiidiga. Ja muide,ka rasestumisvastased tabletidki põhjustavad muutusi emakakaelakanali silinderepiteeli hüperplaasiat,mis väljendub limaskestatursena.