üks munasari ei tööta 22.10.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen püüdnud pikka aega rasestuda. Mulle on tehtud lapraskoopia, et munajuhasid "avada" ning selle käigus saadi vabalt läbitavaks vasak munajuha. Parem on kinni. Olen käinud aasta jooksul korduvalt (iga kuu) vaatamas arsti juures, et kuidas ja kas toimub OV ning OV toimub korralikult. Ainukene probleem on, et töötab AINULT parem munasari, kus munajuha on kinni ning seega ei saagi rasestumist loomulikul teel toimuda. Mida ma saaksin teha, et vasakut munasarja natukenegi "turgutada"? Meest on kontrollitud ning mehe sperma on korras. Ainukene probleem ongi minu vasak munasari, mis tundub, et lihtsalt ei plaanigi "tööle hakata" :( Kas ma saaksin midagi teha? või peaksin minema kunstlikule viljastamisele? Vanust on 31a

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kõige kiirem lahendus olekski IVF,aga see on kahjuks ka kõige kallim lahendus.Kas Teil on iga kuu kontrollitud folliiklite valmimist munasarjades et nii kindlalt teate töötavat ainult ühte munasarja?Rääkige oma günekoloogiga,võib olla peaks kasutama paari kuu vältel ovulatsiooni stimulatsiooni Serofenega ja selle ravi foonil jälgida ka teist munasarja.Edu soovides,Maie Väli