kas on põhjust muretsemiseks? 03.10.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Olen 24. aastane ning kindel partner on mul juba 4 aastat.
Lõpetasin umbes 4 kuud tagasi Yarina tablettide võtmise eesmärgiga rasestuda. Päevad on pärast seda olnud regulaarsed (tsükkel 29-30 päeva) ning ilma kaebusteta. Küll aga on peale tablettide ärajätmist enne ja pärast menstruatsiooni olnud 1-2 päevast tumepruuni määrimist.
Septembri algueses käisin günekoloogilises kontrollis seoses PAP viirusega. Kuna mul muid kaebusi ei olnud, siis piirdus arst PAP testiga ja kolposkoopiaga. Kõik oli OK ning järgmisse kontorlli lähen jälle poole aasta pärast.
Aga kohe pärast günekoloogi juures käiku jäid mul päevad 5 päeva hiljaks. Kestus oli ikka 6 päeva ja ei midagi ebatavalist. Aga peale päevade lõppu oli selline tumepruun määrimine umbes 4 päeva ja viiendal päeval järsku hakkas veritsema korraks (piisas ühest pesukaitsmest). Pärast seda kadus ära ka määrimine ja nüüd nädala aega on olnud kõik OK.
Kohati tunnen alakõhus väikest survet ja teatud asendis ebamugavust. Viimastel päevadel on gaasid kõhus olnud, millest võib olla tingitud ka see tunne alakõhus.
Ometi paneb mind muretsema see hetkeline veritsus ja tumepruun määrimine. kas tegu võib olla müoomi või munasarjade põletikust tingitud sümptomitega? Joostes, hüpates valus ei ole, muidu enesetunne on hea. Septembris võetud proovid olid korras.
Viimanti kompis arst kõhtu günekoloogilisel läbivaatusel mätsis ning siis midagi imelikku ei tundnud. Ultraheli ei ole kunagi tehtud.
Sai pikk kiri, aga loodetavasti piisavalt põhjalik. Soovin Teie arvamust, kas peaksin minema arstlikku kontorlli ja paluma UH teha? Või pabistan ilmaaegu?
Millest võib olla tingitud see imelik määrimine ja veritsus?
Kas võib olla midagi sellist, mille puhul peaksin rasestumisest hetkel hoiduma?
Tänan vastamast,
Murelik neiu24

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Minu arvates erilist põhjust muretsemiseks ei ole.Hea,et peale pikaajalist Yarina tarvitamist m.tsükkel taastus.See tumepruun määrimine aeg-ajalt näitab,et m.tsükkel ei ole veel ovulatoorne.Kuna aga Teil on plaanis rasestuda,võiks siiski minna günekoloogi vastuvõtule ja paluda teha ka ultraheli.Edu soovides,Maie Väli