allergia 06.11.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere! Minul on selline küsimus, et kas hügieensidemed võivad ka tekitada allergiat? Nimelt on mul hakanud millestki hirmsasti tupe juurest ja häbememokkadelt sügelema ja seda alates sellest, kui olin kohustatud korraks kasutama võõraid sidemeid. Kas peaksin pöörduma arsti juurde või võin kindel olla, et see on allergia ning missugust ravi sellisel juhul kasutada?

Ette tänades Monique

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Monigue! Jah,see võib olla küll allergia.Tehke esialgu istevanne tavalise söögisooda lahusega (1 teelusikatäis söögisoodat 1 klaasi sooja vee kohta),ostke apteegist clotrimasooli 1% kreemi ja määrige välissuguelundeid ning viige kreemi pisut ka tuppe.Allergiavastaselt mõjuvad hästi ka käsimüügist ostetav Clarytin 1 tablett õhtul.