katkine kondoom 15.12.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Juhtus selline asi et vahekorra ajal läks kondoom katki ja nüüd mure et kas mõni kummi tükike sisse jäänud kuna üks tükk oli lahti, midagi sisemiselt ütleb et ei tohiks olla aga ohutuse mõttes küsin ikkagi järgi et mida nüüd tuleks teha, kas on lootust et kui on midagi jäänud tuleb ise välja või on vaja kindlasti kiiresti minna naiste arsti juurde kontrolli, kuna naiste arsti juurde on pikkad järjekorrad siis kiiresti löögile ei pääse ja veebruaris oli plaan niigunii minna. Küsin kuidas toimida ja kui ohtlik kui ei saa kohe arsti juurde

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Proovige ise pesemise ajal kükkasendis nimetissõrmega tuppe minnes kas jääb midagi näppu.Ohtlikku ei ole siin midagi.Kui seal ka midagi on,siis menstruaalverega tuleb see kummitükk ise välja.Edu soovides,Maie Väli