raseduse, sünnituse ja sünnijärgse perioodiga seot 28.09.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Mureks see, et suguühte ajal ei tunne eriti midagi. See ei tähenda ega seda, et huvi vahekorra vastu oleks kadunud. Kuid ikka ja jälle (mõnikord sõltub ka poosist) erilisi tundeid ei teki. Vahel on ka valulik. Olen 1 lapse ema-kas günekoloogi abiga oleks võimalik olukorda muuta?

p.s. kas rindade alaarengut on võimalik günekoloogiliselt parandada.

Ette tänades

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Mõnikord võib peale sünnitust olla tegemist tupe seinte lõtvusega, mida saaks siis treeninguga muuta. Sellele viitaks ka see, et saate rahulduse teatud asendites. Valulikkus võib olla tingitud limaskesta põletikust, lahkliha armist ( kui oli rebendeid). Küllalt sageli ei ole tegemist niivõrd günekoloogilise probleemi kui nn. paariprobleemiga ( suhted, stress, väsimus jne.). Ilma Teid nägemata on raske konkreetseid soovitusi anda. Pöörduge julgelt oma günekoloogi poole ja rääkige talle oma murest. Kui günekoloog ei leia põhjust võiksite koos oma partneriga probleemi arutada. Kui Te saate teatud asendis rahulduse , kasutagegi siis neid asendeid . Loomulikult võite pöörduda seksuoloogi poole, soovitavalt siis kahekesi.

Rindu günekoloogiliselt suurendada ei saa, aidata saab Teid kirurg, kellel vastav litsents. Küll saate rinnalihast treenides ja kasutades trimmivaid kreeme, geele muuta veidi oma rinna näärme kuju.