õhk tupes 28.09.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Pärast sübbitust tunnen vahekorra ajal kuidas tuppe läheb õhku ja peenise eemaldamisel väljub see õhk väga kõva häälega ja väga piinlik on. Ka vahetevahel hommikuti ringutamise peale tuleb sama hääl ja voodist tõustes. Kas saab midagi ette võtta? Kuigi seksin oma mehega on siiski piisavalt piinlik ja ebamugav.

Tänan!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere!

Sünnitus muudab tõesti naise suguelundite anatoomiat. Saab.

On spetsiaalsed harjutused tupeseinte ja vaagnapõhjalihaste tugevdamiseks. Ka on spetsiaalsed (metallist) tupekuulid treenimiseks.

Peaksite tulema/minema naistearsti vastuvõtule. Seniks:

-hoidke kehakaal normis

-ärge tõstke raskusi (üle 10kg)

-sobiv on ujumine 2-3 korda nädalas

-kehakultuur, naisvõimlemine, aeroobika jm.

-ka teatud asendite puhul on ebamugavus väiksem

Naistearst G.Litter