Kõhuvalu, günek. põletikud.. 27.09.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

olen 22.a. ja minu mureks on valud alakõhus. Probleem on tegelikult juba suhteliselt vana, olen ka günekoloogi juures sellega käinud umbes 1,5 aastat tagasi, siis uuriti igat pidi ja öeldi, et günekoloogiline probleem ei ole, ilmselt midagi muud. Jäin selle vastusega rahule, kuna tean, et seedeelundkond on mul ka veidi nõrk ja asi jäi sinnapaika. Kuna aga ma juba kevadest saadik ei võta rasestumisvastaseid tablette, ja rasedaks ei ole jäänud, siis olen hakanud mõtlema, et kas äkki võib valudel mingi seos sellega olla, või et kasvõi on sarnastel valudel uued põhjused? Valud on ise täiesti erinevatel aegadel (tsükli mõttes) ja nii kõhu keskele, külgedele löövad. Kevade-suvel sellel aastal ravisin ka tupeseent ja bakteriaalset vaginoosi, milledest tundub, et olen praeguseks jagu saanud. Tsükkel on mul korrapärane. Saan aru, et mu jutt on suhteliselt segane ja ebamäärane, aga mis Te arvate, kas nendel äkki kõhtu löövatel ja suhteliselt ruttu kaduvatel valudel võib olla seos mingi günekoloogilise haigusega? Olen kuulnud ka, et vaginoosi võib teisi väikevaagna haigusi tekitada, millised oleksid sümptomid nende puhul?

Aitäh vastuse eest.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere !

Kuna 1,5 aastat tagasi Teid uuriti ja valud kestavad, peaksite uuesti pöörduma naistearstile. Valude uurimisel alustatakse kõikide põletiku-uuringutega, siis ultraheliuuring, edasi vajadusel laparoskoopia. Kui Te elate regulaarset suguelu, ei hoidu ja ei ole rasestunud 1 aasta jooksul, on tark alustada (põletiku) uuringutega.

Vajalik on uriini mikroskoopiline uuring ja külv bakteritele. Ka neeruvaagna põletikud põhjustavad erinevaid valusid.

Tupepõletikud valusid väikevaagnas ei põhjusta.

Naistearst G.Litter