Mügarik tupes 25.09.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Minul on viimasel ajal probleeme olnud tupeseenega. See pole veel niivõrd probleeme tekitanud kui see , et on tekkinud limaskestale selline imelik mügarik mis ulatub tupest välja(hoides nagu suguelundeid avatud-ebanormaalses asendis).See tekitab ebameeldivus tunnet kuna see on kasvanud üsna suureks ja selle ümbrus on valulik. Kuna see kogub enda ümber liigset tupevoolust. Günekoloogi juures tehtud proovid näitasid PAP II taset s.t ei mingeid raku muutusi ei täheldatud kuid sain antibiootikume kuna ilmselt kusagil on mingi pöletik. Selle mügariku kohta väitis arst , et see pole ohtlik kuid samas see häirib. Pean minema poole aasta pärast tagasi kontrollile.

Tahaksin kuulda Teie poolset nöuannet mida peaks tegema. Ja muidugi mind hirmutab eelpool loetust see, et võin järedada et minul on bakter mis loob eeldused emakakaelavähi tekkeks. Kas see on nii?

Ette tänades,

Siiri 33 a.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere Siiri!

Teie kirjelduse järgi võib olla tegemist Bartholini näärme tsüstiga. Need näärmed asuvad suurte häbememokkade sisepinnal. Näärme ava sulgumisel tekib tsüst. Kui tsüst on valulik, võib kahtlustada põletikku. Siis on ravi vajalik.

Kui Teie arst soovitas poole aasta pärast kontrolli, siis midagi ohtlikku ei tohiks olla. Moodustise suurenemisel või valu pideval püsimisel ja süvenemisel peaksite varem arsti poole pöörduma.

Kui tsüst on suur ja segab elukvaliteeti, neid opereeritakse. Väga ebamugav on kui lisandub mädapõletik. Siis tuleks kohe pöörduda vastuvõtuosakonda, kus mädakolle (abstsess) avatakse .

Oluline on partnerite hügieen, hoidumine suguhaigustest ja kaebuste jälgimine.

Kuna emakakaela proov on Pap II, siis ei ole tegemist emakakaela vähi kahtlusega (eriti suguelu elaval naisel). Võimalik, et Te mõtlete HPV viirust. Selleks on eraldi analüüs, mille hind on 376.- .

Teile rahulikkust ja raviarstiga head kontakti soovides,

naistearst G.Litter