spiraali vahetus 21.09.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Dr. Litter, olge hea, täpsustaksin veel mõned küsimused. Olen Kai, 34.a. ja esialgu soovitud laste arv on täis. Uurisin ennem seda spiraali vahetust. Kas on mingid kindlad analüüsid, mida võetekse ja tehakse nö. kahe spiraali vahelisel ajal ja kui on, siis millised. Palun selgitage lähemalt, millised on hormoonravi puhul kõrvalmõjud ja mida tähendab II faasi hormoon? Kas hormoonspiraalil on ka mingi osa soodustust, on seda kogu aeg saada ja kas võib olla, et see äkki ei sobigi, kuigi tavaline spiraal sobis ja tegi oma "tööd" hästi? Konsulteerin hea meelega oma polikliiniku arstiga, kuigi seal on uksetaha kõik kuulda ja enamasti palju rahvast.

Palju tänu.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere Kai!

Analüüside vajalikkuse otsustab arst, kes paigaldab uue emakasisese vahendi või süsteemi. Tuleb välja lülitada:

-tupe põletikud

-emakakaela põletikud ja vähieelsed seisundid

-emaka põletikud

-põletikud väikevaagnas

-kontrollida tuleb kliiniline veri (ägeda põletiku väljalülitamiseks organismis)

-meditsiinilised vastunäidustused: mõned haigused ja seisundid.

II faasi hormoon ehk kollakeha hormoon - need on erinevad progesteroonid.

Raviotstarbel on haigekassa leidnud võimalusi ja tasunud maksimaalsoodustuse 200.- . ESS -id on saadaval.

Võib olla, et ei sobi. Seetõttu otsustab ravimise professionaalne naistearst.

Valige endale sobiv arst, kes jagab Teile arusaadavalt ja diskreetselt informatsiooni. Valige koht, kus patsiendid ei ole "elavas" järjekorras, vaid registreeritud kindlale ajale, kindlaks ajavahemikuks.

Teil on õigus arstilt saada informatsiooni iga rasedusvastase vahendi positiivsetest ja negatiivsetest mõjudest, et saaksite koos langetada otsuse parima ja Teile sobivama suhtes.

Teile edu soovides,

naistearst G.Litter