Ebameeldiv lõhn urineerimisel 08.09.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Pissil käies olen aeg-ajalt (mitte iga kord) tähele pannud väga ebameeldivat haisu -

see ei ole vist nagu seotud mingi voolusega tupest. Kas võib tegemist olla

günekoloogilise haigusega (põletikuga) või on probleem neerudega (varem on minu neerudest

liiva leitud)? Olen 23-aastane

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tõenäoliselt on tegemist bakteriaalse vaginoosiga. Sel puhul on voolusel ebameeldiv "kala" lõhn, kusjuures vooluse hulk ei pea olema suurenenud.

Eriti on see tunda menstruatsiooni ajal või peale seda ja peale vahekorda, sest aluseline keskkond ägestab lõhna. Arsti juures saabki teostada amiintesti ehk nagu patsiendid vahel väljendavad - "lõhnaproovi".

Õige oleks ka kaebuste olemasolul kontrollida uriini analüüsi, aga seda peale günekoloogilisi uuringuid ja ravi.

Palun pöörduge naistearstile probleemi lahendamiseks.

Lugupidamisega,

Teie dr.G.Litter