põiepõletik ja rasedus 06.09.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen alles 2-3 nädalat rase ja viimase kuu aja jooksul jäin teist korda põiepõletikku. Perearst uriinianalüüsist midagi erilist ei leidnud ja määras mulle ühte antiseptilist rohtu, mis ka aitas. Nüüd paar-kolm nädalat hiljem tundsin jälle, et pissilkäimine on kuidagi valus ja alakehas pakitseb. Olen mures, kas selline asi võib ohtlik olla rasedusele ja kas mul vöib midagi väga hullu viga olla. Kummeli ja leesika tee joomine ning nende tablettide võtmine aitab. Kuigi tõenäline on ka külmetamine, sest paar korda dushi all käies astusin paljajalu kütmata kivipõrandale, olen mures ka igasuguste bakteriliste põletike pärast. Naiste arsti juurde sain aja alles nädala pärast.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Menstruatsiooni peetust loetakse alates 36.menstr.tsükli päevast.

Kas perearst küsis Teie viimase menstruatsiooni esimest päeva?

See on tähtis, sest osa ravimeid on raseduse esimesel kolmel kuul vastunäidustatud. Põiepõletiku diagnoosi saab täpsustada uriini analüüsi ja uriini külvi järgi, mis Teile määratakse kui soovite rasedana arvele minna. Siis võetakse ka gün. põletikuanalüüsid, mis samuti võivad anda urineerimiskaebusi. Ka füsioloogilise raseduse ajal tekivad limaskestades ja tupevooluses muutused. Rasedatel ägeneb ka sageli tupeseen ehk soor, mis ei ole ohtlik rasedusele, küll aga põhjustab ebamugavust tupes ja urineerimisel.

Ei ole põhjust muretseda külma põranda ja duši pärast.

Ebasoovitavad on sugulisel teel levivad infektsioonid.

Naistearst täpsustab nädala pärast Teie raseduse ja selle suuruse, seni kasutage apteegi intiimseepi naistele Dercome Femme hommikuti ja õhtuti välisgenitaalide pesemiseks. Jooge rohkelt biojogurtit.

Teile rõõmsat raseduse kandmise aega soovides,

dr.G.Litter