Kehakaal 25.10.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 28 a. Selline mure: eelmise aasta suvel oli tarvis ühe suguhaiguse ravimise alustamiseks menstruatsioon esile kutsuda, pidin kangeid hormoontablette sööma 5 päeva. Haigus sai ravitud, aga hiljem pidin tõdema, et kehakaal oli paari-kolme nädalaga tõusnud 10 kg. Süüa ma enam midagi magusat ei tohi, siis tõuseks kaal veelgi. Enne seda jama võisin süüa ükskõik mida ja ükskõik kui palju, kaalule see ei mõjunud. Nüüd ma siis olen oma 10 ülekiloga elanud üle aasta, viimase nädalaga lisandus veel 3 kg, kuna sõin natuke rohkem magusat kui tavaliselt, olid sünnipäevad järjest. Ega ma oma kehakaalu mingite hormoonidega juhuslikult normaalseks ei saa? Või olen ma juba hiljaks jäänud? Lootsin, et saan mingite dieetidega selle paika, sellepärast ei pöördunud ka varem arstile.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Lühiaegne hormoonravi menstruatsiooni esilekutsumiseks ei põhjusta reeglina kaalutõusu. Ilmselt ikkagi ei kuluta Teie organism päeva jooksul sama palju energiat, kui Te seda toiduga saate. Kui dieediga pole õnnestunud kaalu langetada, siis on võimalik abi saad kahte erinevat tüüpi ravimist. Ühe puhul takistatakse rasva imendumine soolest ja teine preparaat aitab vähendada isu. Mingit imelist hormoonravi, mis kaalu langetaks, pole olemas. Kas olete proovinud punktisüsteemi, s.o. kaalujälgijate programmi? Arvan, et see on parim viis kaalu kontrolli alla saada+ muidugi füüsiline aktiivsus.