soovin kontrolli 05.09.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen kuulnud, et iga naine peab käima kord aastas gunekoloogi juures. Kuidas on see praegu voimalik, kui haigekassa ei eralda raha, et Tallinnas paaseks sel aastal vastuvotule?

murelik naine Tallinnast

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Teie mure on põhjendatud.

Iga endast lugupidav naine peab külastama vähemalt üks kord aastas naistearsti ka siis, kui ei ole kaebusi.

Noortel on probleemiks sugulisel teel levivad infektsioonid, hormonaalsed häired ja ka viljatus; vanemas eas tuleb teha uuringud kasvajate varajaseks avastamiseks (ka piimanäärmetes). Tallinna Haigekassa on eraldanud haiguste ennetamiseks resursi Tallinna ja Harjumaa kindlustatutele: on võimalik teostada günekoloogiline onkouuring ja piimanäärmete rö-uuring üle 40-aastastele naistele. Väike osa on ka kuni 18-aastaste uurimiseks suguliselt levivatele infektsioonidele. Profülaktilise visiidi tasu 25.- .

Palun võtke minuga ühendust, andmed on avalehel.

Lugupidamisega,

Teie dr.G.Litter