Kõhuvalu seksi ajal 09.09.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on paar kuud juba selline mure, et iga kord kui noormehega vahekorras oleme, lööb kramplik kõhuvalu sisse. Kuidas kunagi- vahest kõhuala osas, vahest kõhuüla osas. Valu suureneb tempo ja jõu suurenedes. Lõpetades valu kaob kohe. Pooside vahetamine ei ole abiks olnud.
Milles võib probleem olla? Kuidas sellele vastu saada?
Kas see võib olla tupekuivus? Kuigi see valu ei ole kraapiv.

Tänan kohe ette ära!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Vabandame hilinenud vastuse pärast portaali tehniliste probleemide tõttu.
Kahjuks ei nimeta Te oma vanust ja rasedusanamneesi.
Alakõhuvalu puhul on (noortel) esmasteks uuringuteks põletiku-uuringud, edasi tuleks välistada raseduse ja emakavälise raseduse olemasolu.
Olenevalt seksuaalkogemusest oleks soovitav konsultstsioon seksuaalnõustajaga juhul, kui tupekuivuse probleemid ei ole haiguslik ja ealine muutus.
Üle 50-aastastel naistel on võimalik tupekuivust edukalt ravida peale onkoloogiliste uuringute läbiviimist.
Vahekorra ajal toimub emaka liikumine nagu günekoloogilise läbivaatuse ajal elevatsiooni sümtomi korral. Kui see põhjustab valu, tuleks püüda selgitada põhjus ja ravida põhjust. Põletike läbipõdemise järgselt võivad väikevaagnasse jääda liited, mis põhjustavad alakõhuvalu.
KAV - CPPS ing.k. Krooniliseks AlaKõhuvaluks loetakse olukorda, kus uuritavate probleemide välistamisel püsib alakõhuvalu üle 6 kuu, siis on näidustatud plaaniline diagnostiline laparoskoopia.
Ise võiksite apteegi käsimüügist muretseda Ibuprofeenrea preparaate põletike- ja valuvastase toime tõttu.
Tupekuivuse vastu on apteegi käsimüügis õli Ceridal Intime ja lubrikandid Gleitgelen, Kamasutra jm.
G.Litter
www.naistearst.ee