põletik 06.09.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 28a.2tütre ema.Elan Ida-Virumaal.Ma ei ole laste kõrvalt kuidagi suutnud arsti poole pöörduda.Nüüd aga olen suures jamas.Viimane kuupuhastus oli mul juunis.Viimase kuu jooksul on olnud väga halb enesetunne,pidevalt esineb pruun eritis.Lähiajal saan haigekassakaardi,kuid arstile pääsen alles oktoobris.Millega võib tegu olla?Kas saaksin midagi teha enesetunde parandamiseks? Tänan.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui teil on menstruatsiooni peetus, siis esimene asi millele mõelda on rasedus. Selleks peaksite tegema raseduse testi hommikusest uriinist. Test on müügil apteegis. Seega tegemist võib olla rasedusega, mis on katkemise ohuga, välistada ei saa ka emakavälist rasedust. Kui rasedust ei ole, siis võimalikud on tsüklihäired, mille põhjuseid on mitmeid. Soovitaks ikkagi esimesel võimalusel minna arsti juurde, soovitavalt günekoloogi juurde. KUi sinna te ei pääse, siis minge perearsti juurde, kes vajadusel suunab teid konsultatsiooniks naistearstile. Kõike head soovides Dr Kadastik