Kas normaalne tsükkel? 24.08.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

olen 24 aastane naine. Minu menstruatsiooni tsükkel on tavaliselt 28, 29 või 32 päeva. Ja nii alati. Kas seda võib nimetada ebakorrapäraseks tsükliks?

Kas peaks midagi ette võtma, et ta päris korda läheks? Rasestumisvastaseid tablette ma ei võta ja ei tahaks ka võtma hakata.

Aitäh.

Anna

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Normaalsed tsüklid on 21.päevast kuni 35.päevani ja kõik, mis jääb nende vahemikku. (3- 5 nädalat)

Kindlasti märkige kalendrisse menstruatsioonide 1. (!) päevad, millest loetakse m.tsükli pikkust. Päris korda läheb tõesti regulatsioon vaid ravimitega, millega saab hoiduda ka soovimatust rasedusest.

Tõenäoliselt peate silmas kõikumise normi. Erinevate arvamuste järgi on see +-

3-4 päeva, nagu Teil.

Kui Te tablette ei soovi, võib oletada, et Teil on plaanis rasestuda. Kui tsükkel on väga kõikuv, võib vahel olla probleeme rasestumisega. Kui Te pole hoidunud ja elate regulaarset suguelu ning ei rasestu 1 aasta jooksul, tuleks selle kaebusega pöörduda günekoloogile.

Lugupidamisega,

dr.G.Litter