emakaga väike jama 24.08.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Ma olen 23.a. Mul on emakas kas liiga taga või all või igatahes natuke vales asendis. Ja see teeb teinekord päris valu vahekorra ajal. Või on põhjus millegis muus? Mind huvitab, et kas oleks võimalik midagi ette võtta.

Ei tahaks enda noort elu päris ära rikkuda hirmuga et äkki on nii voi naa valus.

Ette tänades,

Ave

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Anatoomia on igal naisel erinev ja ta muutub peale sünnitust ning peale operatsioone: emakas võib olla keskasendis, ettepoole või tahapoole suunaga. Tervel naisel (ilma liideteta väikevaagnas ehk krooniliste põletike tagajärjel) on emakas liikuv organ, mis kinnitub laisidemega vaid külgedele.

Kindlasti valulike vahekordade puhul tuleb välja lülitada kõikvõimalikud põletikud. Ka liiga kiire vahekorra algus võib valu põhjustada.

Kui olete uuringute järgi terve, on mõned lihtsad soovitused tahapoole hoiduva ja painutatud emaka korral:

-tegelge kehakultuuri ja võimlemisega, hoidke kehakaal normis

-tühjendage sageli põit, et emakal oleka võimalus olla anatoomiliselt keskasendile lähemal

-magage kõhuli eelpool nimetatud põhjusel

-valuliku (ka ebamugava) vahekorra ajal seliliasendis kasutage vastupidist - pöörake end ("koos emakaga"). Teatavasti on seksoloogias neil asenditel oma terminid. Olge loominguline ja fantaasiarikas - emaka asendiomapära ei ole haigus, vaid Teie omapära.

Õppige koos partneriga !

Kasutan sageli võrdlust: mõnel naisel on jalanumber 36 ja teisel 40 - kõigil on võrdne võimalus olla õnnelik.

Lugupidamisega,

dr.G.Litter